• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • Sayın Ziyaretçi;
    Forum Sitemizi Daha iyi Kullanabilmek Adına Lütfen Bunlara Göz atınız.
    Konuya Resim Nasıl Eklenir. TIKLAYIN
    Yeni Konu Ön Ek Kullanma TIKLAYIN
    Kullanıcı Adı DeğişikliğiTIKLAYIN

Ürün 450 Sınıfı Heli Tavsiye?

Merhaba,

ALZRC Devil 480 FAST SDC DFC (pal ve pil değişimleri ile 450 sınıfa çevirmiştim ) edinmiştim geçmiş yıllarda. Her şeyini kurcalamış öğrenmiştim sadece hover uçuşuna kadar başarmıstım. İniş esnasında pal yere çarmıştı. Şu an vida yuvalarında kalan vidalar, swashplate içinde sürtünmeden dolayı oluşan derin aşınmalar var ve Horizontal Axis Washer -vidalar gibi bir kaç parçası da kayıp.
Şimdi düşüyorum;

- Tekrar toplamak için parça mı tedarik etmeye başalasam,
- Yoksa 450 Sınıfı Tarot DFC gibi bir model daha mı edinsem, (veya sport v2 gibi modeller var bilmiyorum hangisi)
- Bu aralar severek takip ettiğim Gaui x5 mi edinip devam etsem, ( bu fikri seviyorum thk da 970 tlye var. fakat elimdeki malzemeler ne kadar uyum sağlar bilmiyorum emin değilim(Şarj cihazı Esc servolar v.s))

Buraya elimdeki malzemeleri de yazıyorum değerli fikirlerinizi de bilmek isterim;

Towerpro MG92B Robot 13.8g 3.5KG
iMAX B6-AC B6AC Lipo NiMH 3S RC
HobbyWing Platinum 40A PRO Brushless ESC Speed Controller For
AT9 kumanda ve alıcı,
Spirit System
Piller 3S idi. artık yok.
Ayrıca zamanında yedek olarak aldığım

Tarot 450 PRO tail shaft
tarot 450 pro main shaft
tarot main gears
gibi yedek malzemeler var. (Nedense kimisini pro olarak almısım)

Teşekkürler

Mustafa TEMURALAY

Heli Aşkı
Yönetici
Ersin merhaba

Öncelikli olarak pilotaj seviyen ne kadar. Ona göre karar vermen lazım, şayet ileri seviyede ise 500-550 sınıfı ile devam edebilirsin.

Bunun için elindeki ekipman 500-550 sınıfına uygun değil ya align ın combo kitlerini almak gerek yada elektroniklerini kendin satın almak gerekiyor.

İleri seviyede değil isen bence elindeki modelin eksiklerini tamamlayarak kendini geliştirebilirsin. Kendini geliştirene kadar daha kırım yapacaksın, bu işi ne yazıkki be kadar da smilator çalışsakta gerçek uçuş ile aynı olmadığı için kırım oluyor. En azında kırım masrafların çok olmadığı sürece hobiye karşı sugukluk yaşamazsın.

Eğer elindeki model için baya bi miktar para harcaman gerekiyor ise hiç uğraşma.

Align 450L dominotor yada align 470 modellerini satın alabilirsin. 6s olan modellerini tercih et daha iyi kontrol ve ciddi performans sağlamakta.

Diğer arkadaşlarda düşüncelerin konusunda sana yardımcı olacaklardır.